Valerenga Oslo - Molde FK 1-1 (1-1). Liga norweska - 19. kolejka Eliteserien

19 września na Intility Arena w Oslo odbył się pojedynek 19. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Valerengi i Molde. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 7 084 widzów.

19. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-09-19 18:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 7084 | Arbiter: Mohammad Usman Aslam
Valerenga Oslo
Molde FK
1
1
H. Bjørdal 31'
M. Ellingsen 44'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Molde wygrała 25 razy i zanotowała 16 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał kartką Amora Layouniego, piłkarza Valerengi.

Nieoczekiwanie zawodnicy Valerengi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył Henrik Bjørdal.

W 42. minucie kartkę obejrzał Eirik Ulland z Molde.

Piłkarze gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Martin Skjelbreid.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Etzaz Hussain z zespołu gości. Była to 51. minuta pojedynku. W 64. minucie Etzaz Hussain został zmieniony przez Siverta Heggheima.

Trener Valerengi postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Odina Holma i na pole gry wprowadził napastnika Tobiasa Christensena, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. A kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Magnusa Retsiusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Magnus Wolff. W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce Molde doszło do zmiany. Rafik Zekhnini wszedł za Eirika Ullanda.

Kristoffer Haugen
 31′ (k.) 87′ Henrik Rørvik Bjørdal
Etzaz Muzafar Hussain51′ 64′
74′ Odin Thiago Holm
Eirik Ulland Andersen42′ 90′
Fredrik Oldrup Jensen
Ola Brynhildsen
Osame Sahraoui
Martin Skjelbreid Ellingsen  44′ (k.)
87′ Viðar Örn Kjartansson
Magnus Wolff Eikrem90′
18′ 80′ Amor Yonas Layouni
Fredrik Vangstad Sjølstad
87′ Nicolaj Thomsen
Rafik Zekhnini90′
74′ Tobias Christensen
David Datro Fofana
Jacob Emile Dicko Eng
Magnus Retsius Grødem90′
80′ Seedy Jatta

87′ Henrik Udahl

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Valerengi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.