Valerenga Oslo - Mjøndalen IF 2-0 (0-0). Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

5 grudnia na Intility Arena w Oslo odbyło się starcie 29. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Valerengi i Mjondalen. Mecz zakończył się zwycięstwem Valerengi 2-0. Spotkanie obejrzało 4 112 widzów.

29. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-12-05 17:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 4112 | Arbiter: Tore Hansen
Valerenga Oslo
Mjøndalen IF
2
0
F. Jensen 67'
H. Udahl 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Valerengi wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Henrik Udahl, a murawę opuścił Seedy Jatta. Henrik Udahl spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 63. minucie Odin Holm został zastąpiony przez Tobiasa Christensena.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Isaac Twum z Mjondalen. Była to 66. minuta pojedynku.

Bramkarz Mjondalen wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Fredrik Oldrup.

W następstwie utraty gola trener Mjondalen postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Christiana Gausetha i na pole gry wprowadził napastnika Kenta Eriksena, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Valerengi, zdobywając kolejną bramkę. W 80. minucie wynik ustalił Henrik Udahl. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Osame Sahraoui.

Między 89. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Valerengi: Amor Layouni, Fredrik Oldrup, na ich miejsce weszli: Nicolaj Thomsen, Magnus Riisnæs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Syvera Skaara, Martina Rønninga zajęli: Ole Sveen, Albin Sporrong. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Stian Semb Aasmundsen80′
63′ Odin Thiago Holm
Isaac Twum66′
 67′ 90′ Fredrik Oldrup Jensen
Christian Gauseth72′
90′ Amor Yonas Layouni
Lars Olden Larsen
46′ Seedy Jatta
Albin Sporrong89′
90′ Magnus Bech Riisnæs
Erik Stavås Skistad80′
90′ Nicolaj Thomsen
Fredrik Brustad72′
63′ Tobias Christensen
Kent Håvard Eriksen72′
Jacob Emile Dicko Eng
Herman Kleppa
46′  80′ Henrik Udahl
Ole Amund Sveen89′

Sędzia nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Mjondalen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.