Valerenga Oslo - FK Haugesund 2-1 (0-1). Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien

24 października na Intility Arena w Oslo odbyło się spotkanie 23. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Valerengi i Haugesund. Mecz zakończył się zwycięstwem Valerengi 2-1. Na stadionie stawiło się 5 035 widzów.

23. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-24 17:00 | Stadion: Intility Arena | Widzów: 5035 | Arbiter: Tore Hansen
P. Therkildsen 34'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Haugesund wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Martin Samuelsen został zastąpiony przez Kristoffera Velde'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 34. minucie spotkania, gdy Peter Nysted strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Kristoffer Velde.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Haugesund.

Drugą połowę drużyna Valerengi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Viðara Kjartanssona wszedł Henrik Udahl. Trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Odin Holm, a murawę opuścił Seedy Jatta.

Drugą połowę zespół Valerengi rozpoczął w zmienionym składzie, za Ivana Fjellstada wszedł Brage Skaret. W 56. minucie kartkę dostał Sondre Liseth, piłkarz gości. Kibice Haugesund nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Tofta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alioune Badou.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Nicolaj Thomsen wszedł za Amora Layouniego.

Bramkarz Haugesund wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Osame Sahraoui. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Odin Holm.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy Haugesund: Mads Berg, Torje Naustdal, a na ich miejsce weszli Ulrik Tillung, Niklas Sandberg.

Niedługo później Nicolaj Thomsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, strzelając kolejnego gola w 87. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Osame Sahraoui.

W samej końcówce starcia kartkę otrzymał Benjamin Tiedemann z Haugesund. W tej samej minucie w zespole Valerengi doszło do zmiany. Jacob Dicko wszedł za Osame Sahraouiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Anders Bloch Bærtelsen
46′ Ivan Tarek Fjellstad Näsberg
Benjamin Tiedemann Hansen89′
Leonard Zuta
Thore Baardsen Pedersen
 80′ 89′ Osame Sahraoui
Peter Nysted Therkildsen  34′
Tobias Christensen
Niklas Sandberg83′
Fredrik Oldrup Jensen
Alioune Badou Ndour67′
46′ Seedy Jatta
Kevin Martin Krygård
46′ Viðar Örn Kjartansson
Sondre Liseth56′
72′ Amor Yonas Layouni
Martin Samuelsen11′
Mathias Lønne Dyngeland
Asbjørn Hagland Engenes
Fredrik Holmé
Mads Berg Sande83′
46′ Brage Skaret
Torje Naustdal83′
46′ Odin Thiago Holm
Alexander Stølås
Mathias Johnsrud Emilsen
Kristoffer Velde11′
Albin Mörfelt
Alexander Toft Søderlund67′
72′  87′ Nicolaj Thomsen

89′ Jacob Emile Dicko Eng

46′ Henrik Udahl

Drużyna Valerengi była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Valerengi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Haugesund wymieniła czterech zawodników.