Valerenga Fotball - Aalesunds Fotballklubb 4-0 (0-0). Liga - 17. kolejka

W starciu 17. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Valerengi wysoko wygrała z Aalesundem 4-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Intility Arena w Oslo.

W  starciu 17. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna Valerengi wysoko wygrała  z Aalesundem  4-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Intility Arena w Oslo.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Aalesundu wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Valerengi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Aalesundu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie kartkę dostał Nikolai Hopland, piłkarz Aalesundu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valerengi w 60. minucie spotkania, gdy Odin Holm strzelił pierwszego gola. W 61. minucie za Daria Canadyję wszedł Torbjorn Kallevag.

W tej samej minucie w drużynie Aalesundu doszło do zmiany. Jeppe Moe wszedł za Johna Kitolana.

Zespół Aalesundu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Valerengi, zdobywając kolejną bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wpakował piłkę do siatki rywali Osame Sahraoui.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy Aalesundu: Alexander Ammitzboll, Fredrik Haugen, a na ich miejsce weszli Simen Nordli, Nenass.

Henrik Udahl wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, strzelając kolejnego gola w 70. minucie starcia. W 75. minucie sędzia pokazał kartkę Torbjornowi Kallevagowi z Aalesundu.

Niedługo później trener Valerengi postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fredrika Jensena wszedł Brage Skaret, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Valerengi utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Valerengi udało się strzelić gola i wygrać. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Valerengi doszło do zmiany. Jones El-Abdellaoui wszedł za Tobiasa Christensena.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Seedy Jatta. Sytuację bramkową stworzył Jacob Eng.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Drużyna Valerengi zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Aalesundu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Valerengi żadną kartką, natomiast zawodnikom Aalesundu przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.