Tromso Idrettslag - Viking Fotballklubb 1-1 (0-0). Liga - 7. kolejka

22 maja na Alfheim Stadion odbyło się spotkanie 7. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Tromsa i Viking. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

22 maja  na Alfheim Stadion odbyło się spotkanie  7. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Tromsa  i Viking. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Viking wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie kartkę obejrzał Shayne Pattynama z Viking.

W 63. minucie kartką został ukarany Ruben Jenssen, piłkarz Tromsa. W 67. minucie Eric Kitolano został zmieniony przez Feliksa Winthera.

W 68. minucie Moses Ebiye został zmieniony przez Jasse Tuominena, co miało wzmocnić zespół Tromsa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Kabrana na Maiego Traorego oraz Shayne Pattynamę na Niklasa Sandberga. W 71. minucie kartkę dostał Gianni Stensness z drużyny Viking.

W tym czasie zawodnicy Viking nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sebastian Sebulonsen.

W 76. minucie Lasse Nilsen został zmieniony przez Warrena Kamanziego, a za Caspera Oyvanna wszedł na boisko Anders Jenssen, co miało wzmocnić jedenastkę Tromsa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Fridjonssona na Yanna-Erika de Lanlaya. Po chwili trener Viking postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vetona Berishę wszedł Rolf Vikstol, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Viking nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Rolf Vikstol, piłkarz Viking.

Zawodnicy Tromsa nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę wyrównującą zdobył Warren Kamanzi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Tromsa otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.