Tromso Idrettslag - Stabok IF 0-0. Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien

W meczu 28. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Tromso IF zremisowała ze Stabok 0-0. Mecz na Alfheim Stadion w Tromsø obejrzało 1 715 widzów.

28. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-11-28 17:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 1715 | Arbiter: Tore Hansen
Tromso Idrettslag
Stabok IF
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki jedenastka Tromso IF wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Stabok wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathisa Bolly'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Oliver Edvardsen. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Mesíka ze Stabok, a w 75. minucie Tomasa Olaiego z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Tromso IF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Zdenek Ondraszek, a murawę opuścił Runar Espejord. W tej samej minucie za Tomasa Olaiego wszedł Lasse Nilsen. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Stabok doszło do zmiany. Kornelius Hansen wszedł za Fitima Azemiego.

Ivan Mesík67′
75′ 76′ Tomas Olai Totland
Tomás Martins Podstawski
76′ Runar Espejord
Martin Høyland
76′ Lasse Nilsen
Mathis Bolly64′
Daniel Berntsen
Herman Hammy Geelmuyden
Ebiye Moses
Pål Alexander Kirkevold
76′ Zdenek Ondraszek

Przewaga drużyny Tromso IF w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zespół Stabok zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Tromso IF w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.