Tromso Idrettslag - Molde FK 3-3 (2-3). Liga norweska - 2. kolejka Eliteserien

W pojedynku 2. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 13 maja, jedenastka Tromso IF zremisowała z Molde 3-3 (2-3). Mecz na Alfheim Stadion w Tromsø obejrzało 600 widzów.

2. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-13 18:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Sigurd Smehus Kringstad
O. Brynhildsen 40'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół Molde wygrał 23 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 10. minucie spotkania, gdy Ohi Omoijuanfo zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcus Holmgren.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ drużyna Tromso IF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Moses Ebiye. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tomas Olai.

Szybko po stracie gola zespół gości ponownie trafił do bramki rywala. W 16. minucie Ohi Omoijuanfo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-2.

W 18. minucie kartkę dostał Marcus Holmgren, zawodnik gości.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Molde, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie wynik na 1-3 podwyższył Ola Brynhildsen.

Prawie natychmiast Moses Ebiye wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tromso IF, strzelając kolejnego gola w 44. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Eric Bugale.

W 58. minucie kartkę obejrzał Birk Risa z zespołu gości. W 62. minucie Daniel Berntsen został zastąpiony przez Kenta-Are'a Antonsena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie wynik ustalił Eric Bugale. Bramka padła po podaniu Jacoba Karlstrøma.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Molde doszło do zmiany. Magnus Wolff wszedł za Olę Brynhildsen. W następstwie utraty bramki trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Marcusa Holmgrena i na pole gry wprowadził napastnika Erlinga Knudtzona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Ohi Omoijuanfo został zmieniony przez Davida Fofanę, a za Eirika Ullanda wszedł na boisko Mathis Bolly, co miało wzmocnić jedenastkę Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Augusta Mikkelsena na Mikaela Norø.

W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Rubenowi Jenssenowi, piłkarzowi Tromso IF. Po chwili trener Tromso IF postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Rubena Jenssena wszedł Casper Øyvann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Stian Rode Gregersen
62′ Daniel Berntsen
Birk Risa58′
Tomas Olai Totland
Fredrik Aursnes
 64′ Eric Bugale Kitolano
Eirik Hestad
Lasse Nilsen
Ola Brynhildsen  40′ 66′
86′ 90′ Ruben Yttergoerd Jenssen
Etzaz Muzafar Hussain
83′ August Mikkelsen
Eirik Ulland Andersen85′
 11′, 44′ Moses Ebiye
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo  10′, 16′ 75′
Mats Trige
Mathias Eriksen Ranmark
Isak Kjelsrud Vik
Kristoffer Haugen
90′ Casper Øyvann
Sheriff Sinyan
62′ Kent-Are Antonsen
Erling Knudtzon66′
83′ Mikael Norø Ingebrigtsen

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tromso IF, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedenastka Tromso IF w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.