Tromso Idrettslag - Mjøndalen IF 1-0 (1-0). Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 23. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 24 października, jedenastka Tromso IF wygrała z Mjondalen 1-0 (1-0). Mecz na Alfheim Stadion w Tromsø obejrzało 2 201 widzów.

23. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-24 17:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 2201 | Arbiter: Espen Eskås
Tromso Idrettslag
Mjøndalen IF
1
0
E. Kitolano 11'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Tromso IF zdobył Eric Bugale w 11. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tomas Olai.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Erikowi Stavåsowi z zespołu gości. Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tromso IF.

Trener Mjondalen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Benjamin Stokke, a murawę opuścił Erik Stavås. W 68. minucie za Runara Espejorda wszedł Zdenek Ondraszek.

W 74. minucie Casper Øyvann został zmieniony przez Andersa Jenssena, co miało wzmocnić drużynę Tromso IF. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Rønninga na Joackima Olsena w 86. minucie. A trener Tromso IF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Berntsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Sakarias Opsahl. W 90. minucie w drużynie Tromso IF doszło do zmiany. Ebiye Moses wszedł za Augusta Mikkelsena.

Idar Nordby Lysgård
74′ Casper Øyvann
Nikolas Walstad
90′ Sakarias Opsahl
Stian Semb Aasmundsen
Niklas Brøndsted Vesterlund Nielsen
Lars Olden Larsen
 11′ Eric Bugale Kitolano
Martin Rønning Ovenstad86′
Ruben Yttergoerd Jenssen
Erik Stavås Skistad38′ 64′
90′ August Mikkelsen
Isaac Twum
68′ Runar Espejord
Sivert Øverby
74′ Anders Jenssen
Christian Gauseth
Magnus Andersen
Syver Skaar Eriksen
90′ Daniel Berntsen
Albin Sporrong
90′ Ebiye Moses
Benjamin Stokke64′
Mikael Norø Ingebrigtsen

68′ Zdenek Ondraszek

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Tromso IF żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Tromso IF w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.