Tromso Idrettslag - Lillestroem SK 1-2 (1-1). Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien

20 czerwca na Alfheim Stadion w Tromsø odbył się mecz 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Tromso IF i Lillestroem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lillestroem 2-1. Starcie obejrzało 2 000 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-20 18:00 | Stadion: Alfheim Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Mohammad Usman Aslam
Tromso Idrettslag
Lillestroem SK
1
2
A. Mikkelsen 26'
T. Olsen 2',52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków jedenastka Lillestroem wygrała 18 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lillestroem w drugiej minucie spotkania, gdy Thomas Lehne strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Igoh Ogbu.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Larsowi Rangerowi z zespołu gości. Była to 24. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby August Mikkelsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tromso IF, strzelając gola w 26. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Tromso IF wyszła w zmienionym składzie, za Erica Bugale'a wszedł Daniel Berntsen.

Zawodnicy Lillestroem odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie Thomas Lehne ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-2. Asystę zaliczył Ifeanyi Mathew.

W 65. minucie za Gjermunda Åsena wszedł Pål-André Helland. W tej samej minucie w drużynie Lillestroem doszło do zmiany. Hans Gustafsson wszedł za Ulrika Mathisena. Trener Tromso IF postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Adama Arnarsona i na pole gry wprowadził napastnika Joachima Rothmanna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 81. minucie Kaan Kairinen został zmieniony przez Fredrika Krogstada, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia za Thomasa Lehne'a wszedł na boisko Jonatan Braut-Brunes, co miało wzmocnić zespół Lillestroem. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Feliksa Vrede'a na Magnusa Andersena. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Igoh Ogbu
67′ Adam Örn Arnarson
Kaan Kairinen81′
85′ Felix Vrede Winther
Lars Mogstad Ranger24′
46′ Eric Bugale Kitolano
Ulrik Mathisen65′
Tomas Olai Totland
Vetle Winger Dragsnes
Ruben Yttergoerd Jenssen
Ifeanyi Mathew
 26′ August Mikkelsen
Fredrik Krogstad81′
85′ Magnus Andersen
Eskil Smidesang Edh
Jesper Bergset Robertsen
Jonatan Braut-Brunes90′
46′ Daniel Berntsen
Kent Håvard Eriksen
67′ Joachim Juhl Rothmann
Hans Daniel Gustafsson65′

Tobias Hammer Svendsen

Pål-André Helland65′

Drużyna Lillestroem zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lillestroem przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lillestroem w drugiej połowie dokonał czterech zmian.