Tromso Idrettslag - Kristiansund Ballklubb 2-1 (1-0). Liga - 18. kolejka

W meczu 18. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Tromsa zwyciężyła z Kristiansund 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Alfheim Stadion.

W  meczu 18. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna Tromsa zwyciężyła  z Kristiansund  2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Alfheim Stadion.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Tromsa wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sakariasa Opsahla z Tromsa, a w 19. minucie Sebastiana Jarla z drużyny przeciwnej.

Tymczasem zawodnicy Tromsa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Ruben Jenssen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jasse Tuominen.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Kentowi-Are Antonsenowi z zespołu Tromsa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tromsa.

Drużyna Kristiansund ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tromsa, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jasse Tuominen.

W 62. minucie Dan Ulvestad został zastąpiony przez Maksa Williamsena. W tej samej minucie w jedenastce Kristiansund doszło do zmiany. Faris Moumbagna wszedł za Dana Ulvestada. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Eric Kitolano, piłkarz Tromsa.

Sander Kartum wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kristiansund, zdobywając bramkę w 68. minucie spotkania. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Tromsa: Sakarias Opsahl, Jasse Tuominen, Warren Kamanzi, na ich miejsce weszli: Felix Winther, Lasse Nordas, Lasse Nilsen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brynjolfura Willumssona, Torgila Gjertsena, Sandera Kartuma zajęli: Amin Askar, Isaac Annan, Liridon Kalludra.

W 81. minucie kartkę dostał Felix Winther, zawodnik Tromsa. Chwilę później trener Tromsa postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Erica Kitolana wszedł Anders Jenssen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Tromsa utrzymać prowadzenie. Zespołowi Kristiansund zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Tromsa.

Piłkarze Tromsa otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Tromsa w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Kristiansund w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.