Stromsgodset IF - Stabok IF 0-4 (0-1). Liga norweska - 30. kolejka Eliteserien

22 grudnia na Marienlyst Stadion w Drammen odbył się pojedynek 30. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodseta i Stabok. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stabok 4-0. Starcie obejrzało 200 widzów.

30. kolejka Norwegia - Eliteserien
2020-12-22 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: Kai Erik Steen
K. Kinoshita 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Stabok wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 44. minucie spotkania, gdy Kornelius Hansen zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Emil Bohinen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stabok.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Kaloyanowi Kalinovowi, zawodnikowi Stabok. W 67. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 68. minucie w jedenastce Stabok doszło do zmiany. Darren Maatsen wszedł za Marcusa Antonssona. Chwilę później trener Stromsgodseta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Tobias Gulliksen, a murawę opuścił Kristoffer Tokstad. W tej samej minucie Moses Mawa został zmieniony przez Aleksandra Stensetha.

W tej samej minucie Halldor Stenevik został zmieniony przez Andreasa Rosendala, co miało wzmocnić drużynę Stromsgodseta. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaloyana Kalinova na Kristiana Torgersena. Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Tobiasowi Gulliksenowi z Stromsgodseta.

Zespół Stromsgodseta ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie wynik na 0-2 podwyższył Darren Maatsen. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Darren Maatsen ze Stabok. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Oliver Edvardsen.

Kibice Stabok nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erika Botheima. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Oliver Edvardsen. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Kosuke Kinoshita. Bramka padła po podaniu Erika Botheima.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Nicolas Pignatel Jenssen
89′ Duplexe Tchamba Bangou
Gustav Valsvik
71′ Halldor Østervold Stenevik
Oliver Valaker Edvardsen88′
71′ Kristoffer Tokstad
Emil Bohinen
67′ (k.) Lars-Jørgen Salvesen
Kaloyan Kalinov Kostadinov49′ 76′
71′ Moses Dramwi Mawa
Jørgen Olsen Øveraas89′
71′ Andreas Rosendal Nyhagen
Aketchi Luc-Martin Kassi
71′ 77′ Tobias Fjeld Gulliksen
Tortol Jonathan Lumanza Lembi
Kreshnik Krasniqi
Kristian Bernt Torgersen76′
71′ Aleksander Biermann Stenseth
Erik Botheim88′
89′ Simen Hjerkinn Hammershaug
Kosuke Kinoshita89′  90′
Riel Nguen
Darren Maatsen68′  79′, 85′

Drużyna Stromsgodseta miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Stabok w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.