Stromsgodset IF - Sandefjord Fotball 4-0 (3-0). Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien

24 czerwca na Marienlyst Stadion w Drammen odbył się mecz 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodseta i Viking. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stromsgodseta 4-0. Pojedynek obejrzało 2 000 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-24 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Sigurd Smehus Kringstad
F. Friday 33',48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Stromsgodseta wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodseta w 16. minucie spotkania, gdy Duplexe Tchamba zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Larsa-Christophera Vilsvika.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Stromsgodseta, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Johan Hove. Asystę zanotował Herman Sørby.

Niedługo później Imoh Friday wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stromsgodseta, zdobywając kolejną bramkę w 33. minucie starcia. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brice'owi Wembangomo z Viking. Była to 39. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Viking rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matsa Haakenstada, Williama Kurtovicia, Alexandra Tvetera weszli Franklin Nyenetue, Erik Næsbak, Sivert Stenseth.

W 48. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Imoh Friday ze Stromsgodseta. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Halldor Østervold.

W 53. minucie kartkę dostał Herman Sørby, piłkarz Stromsgodseta. W 71. minucie Herman Sørby został zastąpiony przez Ipaliba Jacka. Między 71. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Stromsgodseta: Johan Hove, Mikkel Maigaard, Duplexe Tchamba, Imoh Friday, na ich miejsce weszli: Kreshnik Krasniqi, Tobias Gulliksen, Prosper Mendy, Kristoffer Tokstad. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Amera Ordagicia, Henrika Sælebakkego zajęli: Sander Risan, Zé Eduardo.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Halldora Østervolda ze Stromsgodseta, a w 90. minucie Harmeeta Singha z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie karnego dla Stromsgodset nie wykorzystał Moses Dramwi. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Sander Moen Foss
 16′ 74′ Duplexe Tchamba Bangou
Mats Haakenstad46′
53′ 71′ Herman Sørby Stengel
Amer Ordagić78′
77′ Halldor Østervold Stenevik
William Albin Kurtović46′
90′ (k.) Moses Dramwi Mawa
Harmeet Singh90′
71′ Mikkel Maigaard Jakobsen
Viðar Ari Jónsson
 25′ 71′ Johan Hove
Alexander Ruud Tveter46′
 33′, 48′ 79′ Imoh Fred Friday
Kristoffer Normann Hansen
Morten Sætra
Frederik Due
Ari Leifsson
Jørgen Kili Fjeldskår
74′ Prosper Mendy
José Eduardo de Araújo79′
Andreas Rosendal Nyhagen
Peder Meen Johansen
71′ Tobias Fjeld Gulliksen
Erik Næsbak Brenden46′
Valdimar Þór Ingimundarson
Sander Risan Mørk78′
71′ Ipalibo Jack
Vetle Walle Egeli
71′ Kreshnik Krasniqi
Franklin Nyenetue46′
79′ Kristoffer Tokstad
Sivert Stenseth Gussiås46′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.