Stromsgodset IF - Lillestroem SK 3-1 (2-0). Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 3. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, zespół Stromsgodseta wygrał z Lillestroem 3-1 (2-0). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 600 widzów.

3. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-16 18:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Espen Eskås
I. Ogbu 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka Lillestroem wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lillestroem Igoh Ogbu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodseta w 17. minucie spotkania, gdy Herman Sørby strzelił z karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Larsowi Rangerowi z zespołu gości. W 56. minucie Tobias Hammer został zmieniony przez Ulrika Mathisena.

W 63. minucie kartkę dostał Herman Sørby, zawodnik Stromsgodseta.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola kontaktowego strzelił Igoh Ogbu. Sytuację bramkową stworzył Kaan Kairinen.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Stromsgodseta doszło do zmiany. Valdimar Ingimundarson wszedł za Larsa-Christophera Vilsvika. W 83. minucie kartką został ukarany Moses Dramwi, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stromsgodseta, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Imoh Friday. Asystę przy golu zanotował Johan Hove.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Lillestroem doszło do zmiany. Espen Bjørnsen wszedł za Philipa Kolberga. Cztery minuty później arbiter pokazał kartkę Mikkelowi Maigaardowi z Stromsgodseta. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Alexandro Marco Craninx Joostens
81′ Lars-Christopher Horst Jan Vilsvik
Kaan Kairinen
71′ Tobias Fjeld Gulliksen
Gjermund Åsen
 17′ (k.) 63′ 67′ Herman Sørby Stengel
Ifeanyi Mathew
Halldor Østervold Stenevik
Tobias Hammer Svendsen56′
 86′ Imoh Fred Friday
Thomas Lehne Olsen
83′ Moses Dramwi Mawa
Fredrik Krogstad
81′ Valdimar Þór Ingimundarson
Ulrik Mathisen56′
71′ Jack Ipalibo
Henrik Skogvold
Kreshnik Krasniqi
Eskil Smidesang Edh
67′ 90′ Mikkel Maigaard Jakobsen
Kent Håvard Eriksen

Alexander Hrcka Sannes

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lillestroem pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lillestroem w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.