Stromsgodset IF - FK Haugesund 0-0. Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

5 grudnia na Marienlyst Stadion w Drammen odbyło się starcie 29. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stromsgodseta i Haugesund. Mecz zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 3 284 widzów.

29. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-12-05 17:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 3284 | Arbiter: Christian Moen
Stromsgodset IF
FK Haugesund
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Stromsgodseta wygrała aż 13 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Stromsgodseta rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thomasa Grøgaarda wszedł Kristoffer Tokstad. Trener Haugesund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Mads Berg, a murawę opuścił Torje Naustdal.

A trener Stromsgodseta wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Kadiriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Imoh Friday. W 75. minucie Kreshnik Krasniqi został zmieniony przez Valdimara Ingimundarsona. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Haugesund: Martin Samuelsen, Kristoffer Velde, a na ich miejsce weszli Alexander Toft, Niklas Sandberg.

Między 82. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Haugesund i jedną drużynie przeciwnej.

Benjamin Tiedemann Hansen
46′ Thomas Grøgaard
Thore Baardsen Pedersen
75′ Kreshnik Krasniqi
Kevin Martin Krygård88′
Halldor Østervold Stenevik
Sondre Liseth
Tobias Fjeld Gulliksen
Torje Naustdal60′
88′ Herman Sørby Stengel
Niklas Sandberg75′
Johan Hove
Alexander Toft Søderlund75′
75′ Imoh Fred Friday
Alioune Badou Ndour
Morten Sætra
Asbjørn Hagland Engenes
Sondre Fosnæss Hanssen
Sulayman Bojang
75′ Valdimar Þór Ingimundarson
Ulrik Tillung Fredriksen
46′ Kristoffer Tokstad
Joakim Våge Nilsen
Simen Hjerkinn Hammershaug
Mads Berg Sande60′
75′ Jordan Attah Kadiri
Alexander Stølås

Kristoffer Velde75′ 82′

Martin Samuelsen75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.