Stromsgodset IF - Fk Bodo/Glimt 1-1 (0-1). Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien

W meczu 23. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 24 października, zespół Stromsgodseta zremisował z Fkiem Bodo/Glimt 1-1 (0-1). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 3 906 widzów.

23. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-24 17:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 3906 | Arbiter: Ola Hobber Nilsen
Stromsgodset IF
Fk Bodo/Glimt
1
1
K. Krasniqi 75'
O. Solbakken 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Drużyna Fka Bodo/Glimt wygrała aż 17 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Fka Bodo/Glimt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Ola Selvaag. Bramka padła po podaniu Erika Botheima.

Trener Fka Bodo/Glimt wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliasa Kristoffersena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Patrick Berg. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fka Bodo/Glimt.

Na drugą połowę jedenastka Fka Bodo/Glimt wyszła w zmienionym składzie, za Sondre'a Brunstada wszedł Hugo Vetlesen.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Kreshnik Krasniqi.

W 80. minucie Amahl Pellegrino zastąpił Gilberta Koomsona. Chwilę później trener Stromsgodseta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Valdimar Ingimundarson, a murawę opuścił Tobias Gulliksen. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hugona Vetlesena z Fka Bodo/Glimt, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Thomasa Grøgaarda z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Marius Lode
90′ Thomas Grøgaard
Fredrik André Bjørkan
Herman Sørby Stengel
Sondre Brunstad Fet46′
88′ Halldor Østervold Stenevik
Morten Ågnes Konradsen
82′ Tobias Fjeld Gulliksen
Patrick Berg25′
 75′ 82′ Kreshnik Krasniqi
Sigurd Kvile
82′ Valdimar Þór Ingimundarson
Gilbert Koomson80′
82′ Ipalibo Jack
Elias Kristoffersen Hagen25′
88′ Kristoffer Tokstad