Stromsgodset Idrettsforening - Viking Fotballklubb 3-2 (1-1). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 28 maja, zespół Stromsgodsetu zwyciężył z Viking 3-2 (1-1). Mecz odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

W  spotkaniu 9. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 28 maja, zespół Stromsgodsetu zwyciężył  z Viking  3-2 (1-1). Mecz odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Viking wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Johan Hove wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stromsgodsetu , strzelając gola w 22. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Lars-Jorgen Salvesen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gustavowi Valsvikowi ze Stromsgodsetu. Była to 37. minuta starcia.

Piłkarze Viking odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Veton Berisha.

W 45. minucie Ole Enersen zastąpił Tobiasa Gulliksena. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stromsgodsetu w 51. minucie spotkania, gdy Lars-Jorgen Salvesen strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Johan Hove.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 56. minucie spotkania, gdy Herman Stengel zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Zawodnicy Viking odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Veton Berisha ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2.

W 76. minucie kartki dostał Lars-Christopher Jan ze Stromsgodsetu oraz Viljar Vevatne z jedenastki Viking. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Larsa-Jorgena Salvesena. Na boisko wszedł Fred Friday, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Shayne Pattynama, piłkarz Viking.

W 87. minucie w drużynie Stromsgodsetu doszło do zmiany. Ipalibo Jack wszedł za Johana Hovego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Stromsgodsetu wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Viking w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.