Stromsgodset Idrettsforening - Valerenga Fotball 3-2 (3-0). Liga - 7. kolejka

W pojedynku 7. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 22 maja, zespół Stromsgodsetu zwyciężył z Valerengą 3-2 (3-0). Spotkanie odbyło się na Marienlyst Stadion w Drammen.

W  pojedynku 7. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 22 maja, zespół Stromsgodsetu zwyciężył  z Valerengą  3-2 (3-0). Spotkanie odbyło się na Marienlyst Stadion w Drammen.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Stromsgodsetu wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Valerengi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 33. minucie spotkania, gdy Johan Hove strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Halldora Stenevika.

Zespół Valerengi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Stromsgodsetu, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie trafił Lars-Jorgen Salvesen.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Lars-Christopher Jan. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ole Enersen.

W 45. minucie Ivan Nasberg został zmieniony przez Jonatana Nationa.

Vidar Kjartansson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi, strzelając gola w 52. minucie pojedynku. Asystę zanotował Tobias Christensen.

W 59. minucie Ipalibo Jack został zmieniony przez Kreshnika Krasniqiego, co miało wzmocnić zespół Stromsgodsetu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Taofeeka Ismahela na Pettera Stranda oraz Tobiasa Christensena na Odina Holma. W 67. minucie wynik ustalił Aron Donnum. Asystę przy bramce zaliczył Osame Sahraoui.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Valerengi doszło do zmiany. Henrik Udahl wszedł za Vidara Kjartanssona. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Johana Hovego. Na boisko wszedł Tobias Gulliksen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Aronowi Donnumowi z jedenastki Valerengi. Była to 72. minuta meczu.

W 78. minucie w zespole Stromsgodsetu doszło do zmiany. Kristoffer Tokstad wszedł za Ole Enersena. Drużynie Valerengi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Stromsgodsetu.

Przewaga drużyny Valerengi w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Stromsgodsetu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Stromsgodsetu żadną kartką, natomiast piłkarzom Valerengi przyznał jedną żółtą.

Zespół Stromsgodsetu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Valerengi wymieniła czterech graczy.