Stromsgodset Idrettsforening - Sarpsborg 08 Fotballforening 3-1 (2-0). Liga - 17. kolejka

W pojedynku 17. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Stromsgodsetu zwyciężył z Sarpsborgiem 08 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Marienlyst Stadion w Drammen.

W  pojedynku 17. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Stromsgodsetu zwyciężył  z Sarpsborgiem 08  3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Marienlyst Stadion w Drammen.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Stromsgodsetu wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ipalibo Jack ze Stromsgodsetu. Była to 24. minuta meczu.

Lars-Christopher Jan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stromsgodsetu, zdobywając bramkę w 28. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Herman Stengel.

Jedenastka Sarpsborga 08 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stromsgodsetu, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Herman Stengel. Przy zdobyciu bramki pomógł Fred Friday.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Aboubacar Konte wszedł za Martina Hoylanda. W 45. minucie Martin Hoyland zastąpił Steffena Skalevika.

Zawodnicy Sarpsborga 08 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie gola kontaktowego strzelił Victor Torp. Bramka padła po podaniu Aboubacara Konte'a.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Tobiasowi Heintzowi z jedenastki Sarpsborga 08. W tej samej minucie w zespole Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Ole Halvorsen wszedł za Victora Torpa. Chwilę później trener Stromsgodsetu postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ipaliba Jacka wszedł Ernest Boahene, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Stromsgodsetu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Stromsgodsetu udało się strzelić gola i wygrać.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Laurent Mendy wszedł za Bjorna Utvika.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 82. minucie spotkania, gdy Ernest Boahene zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Herman Stengel.

Między 83. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Stromsgodsetu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Jedenastka Stromsgodsetu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Stromsgodsetu, a piłkarzom Sarpsborga 08 pokazał dwie.

Drużyna Stromsgodsetu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sarpsborga 08 wymieniła czterech graczy.