Stromsgodset Idrettsforening - Lillestrom Sportsklubb 3-0 (0-0). Liga - 11. kolejka

W starciu 11. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Stromsgodsetu wygrała z Lillestromem 3-0 (0-0). Mecz odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

W  starciu 11. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna Stromsgodsetu wygrała  z Lillestromem  3-0 (0-0). Mecz odbył się na Marienlyst Stadion w Drammen.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Stromsgodsetu wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Lillestromu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stromsgodsetu w 53. minucie spotkania, gdy Ipalibo Jack strzelił pierwszego gola. W 64. minucie Espen Garnas zastąpił Kaana Kairinena.

Między 64. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Lillestromu: Lars Ranger, Ylldren Ibrahimaj, Akor Adams, na ich miejsce weszli: Frederik Holst, Pal Helland, Holmbert Fridjonsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ipaliba Jacka, Thomasa Grogaarda zajęli: Albert Thorsen, Niklas Gunnarsson. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Frederik Holst z Lillestromu.

Drużyna Lillestromu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stromsgodsetu, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kristoffer Tokstad.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Stromsgodsetu doszło do zmiany. Fred Friday wszedł za Kristoffera Tokstada. W tej samej minucie żółtą kartkę dostał Viljar Myhra, zawodnik Stromsgodsetu. W 83. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gjermund Asen osłabiając tym samym zespół Lillestromu.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Lillestromu doszło do zmiany. Tobias Svendsen wszedł za Magnusa Knudsena. W doliczonej trzeciej minucie spotkania żółtą kartką został ukarany Herman Stengel, piłkarz Stromsgodsetu.

Lars-Jorgen Salvesen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stromsgodsetu, strzelając kolejnego gola w siódmej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Tobias Gulliksen.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Lillestromu, natomiast piłkarzom Stromsgodsetu pokazał trzy żółte.

Zespół Stromsgodsetu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Lillestromu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.