Stabok IF - Valerenga Oslo 0-2 (0-0). Liga norweska - 9. kolejka Eliteserien

24 czerwca na Nadderud Stadion w Bekkestui odbyło się spotkanie 9. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Stabok i Valerengi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valerengi 2-0. Mecz obejrzało 1 492 widzów.

9. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-24 20:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 1492 | Arbiter: Tore Hansen
Stabok IF
Valerenga Oslo
0
2
C. Borchgrevink 86'
S. Jatta 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół Stabok wygrał 18 razy i zanotował 11 porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut zespół Valerengi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Stabok była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Valerengi wyszedł w zmienionym składzie, za Ivana Fjellstada wszedł Felix Horn. W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marcus Sandberg osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 52. minucie za Kosuke'a Kinoshitę wszedł Jonas Brauti. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Stabok doszło do zmiany. Uche Sabastine wszedł za Olivera Edvardsena. Trener Stabok postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Kaloyana Kalinova i na pole gry wprowadził napastnika Hermana Geelmuydena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valerengi w 86. minucie spotkania, gdy Christian Dahle zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fredrik Oldrup.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie Valerengi za Amora Layouniego wszedł Seedy Jatta, a w zespole Stabok Mats Goberg zmienił Antonia Nordbego.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Valerengi, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie starcia celnym strzałem popisał się Seedy Jatta. W zdobyciu bramki pomógł Osame Sahraoui.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Stabok IF
49′ Marcus Sandberg
Ivan Tarek Fjellstad Näsberg46′
90′ Mats Goberg Solheim
Samuel Ayomide Adekugbe
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Henrik Rørvik Bjørdal
83′ Oliver Valaker Edvardsen
Osame Sahraoui
Kornelius Normann Hansen
Fredrik Oldrup Jensen
83′ Kaloyan Kalinov Kostadinov
Tobias Christensen
Kristian Bernt Torgersen
Henrik Udahl
52′ Kosuke Kinoshita
Amor Yonas Layouni90′
52′ Jonas Vatne Brauti
Christian Kjetil Haug
Jeppe Arctander Moe
Oskar Aron Opsahl
Tortol Jonathan Lumanza Lembi
Brage Skaret
90′ Antonio Eromonsele Nordby Nusa
Felix Horn Myhre46′
Markus Solbakken
Mathias Johnsrud Emilsen
Olav Lilleøren Veum
Sakarias Opsahl
83′ Herman Hammy Geelmuyden
Seedy Jatta90′  90′
Oleksii Khoblenko

83′ Uche Sabastine

Zespół Valerengi był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Stabok pokazał jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Valerengi w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.