Stabok IF - Molde FK 0-3 (0-1). Liga norweska - 23. kolejka Eliteserien

W pojedynku 23. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 23 października, zespół Stabok przegrał z Molde 0-3 (0-1). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 2 413 widzów.

23. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-23 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 2413 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Stabok IF
Molde FK
0
3
I. Mesík 17' (samob.)
O. Omoijuanfo 49',84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Zespół Molde wygrał aż 24 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 17. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Stabok Ivan Mesík.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Birkowi Risie w 21. i Andreasowi Lindemu w 26. minucie. W 27. minucie Eirik Ulland zastąpił Rafika Zekhniniego. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Birk Risa z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 21. minucie.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emila Varhaugvika z Molde, a w 39. minucie Nicolasa Jenssena z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Molde.

Na drugą połowę drużyna Stabok wyszła w zmienionym składzie, za Mathisa Bolly'ego wszedł Kornelius Hansen.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 0-2 podwyższył Ohi Omoijuanfo. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ola Brynhildsen.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Simen Wangberg z zespołu gospodarzy. Była to 50. minuta meczu. W 52. minucie Martin Skjelbreid został zmieniony przez Fredrika Vangstada, co miało wzmocnić drużynę Molde. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeppe Arctandera na Olivera Edvardsena. W 67. minucie karnego dla Molde nie wykorzystał Ohi Omoijuanfo strzelając obok bramki.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stabok doszło do zmiany. Pål Kirkevold wszedł za Nicolasa Jenssena.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ohi Omoijuanfo z Molde. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Rafik Zekhnini.

Trener Molde wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magnusa Retsiusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ohi Omoijuanfo. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Molde za Siverta Heggheima wszedł Etzaz Hussain, a w drużynie Stabok Kaloyan Kalinov zmienił Markusa Solbakkena. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Andreas Christopher Linde26′
39′ 69′ Nicolas Pignatel Jenssen
Erling Knudtzon
17′ (samob.) Ivan Mesík
Sheriff Sinyan
50′ Simen Wangberg
Birk Risa21′ 36′
Fredrik Haugen
Kristoffer Haugen
Sturla Ottesen
Sivert Heggheim Mannsverk90′
58′ Jeppe Arctander Moe
Eirik Ulland Andersen27′
Victor Christoffer Wernersson
Ola Brynhildsen
90′ Kaloyan Kalinov Kostadinov
Martin Skjelbreid Ellingsen52′
Fitim Azemi
Emil Varhaugvik Breivik37′
46′ Mathis Bolly
Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo  49′, 84′ 67′ (k.) 90′
Marius Amundsen Ulla
Alexandro Marco Craninx Joostens
Kasper Pedersen
Etzaz Muzafar Hussain90′
46′ Kornelius Normann Hansen
Fredrik Vangstad Sjølstad52′
Martin Høyland
Magnus Wolff Eikrem
Tomás Martins Podstawski
Rafik Zekhnini27′
90′ Markus Solbakken
David Datro Fofana
Aleksander Andresen
Magnus Retsius Grødem90′
58′ Oliver Valaker Edvardsen

69′ Pål Alexander Kirkevold

Przewaga drużyny Stabok w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Molde otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.