Stabok IF - Brann Bergen 2-0 (1-0). Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien

W pojedynku 5. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 27 maja, drużyna Stabok wygrała z Brannem 2-0 (1-0). Mecz na Nadderud Stadion w Bekkestui obejrzało 600 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-27 18:00 | Stadion: Nadderud Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Marius Hansen Grøtta
Stabok IF
Brann Bergen
2
0
S. Skytte 21'
Y. Amankwah 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 meczów zespół Brannu wygrał 21 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartkę obejrzał Mats Goberg z zespołu gospodarzy.

W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Brannu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stabok w 21. minucie spotkania, gdy Sammy Siddharta zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 26. minucie Oliver Edvardsen został zmieniony przez Hermana Geelmuydena.

W 31. minucie kartką został ukarany Ruben Kristiansen, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stabok.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mathiasa Knutsena z Brannu, a w 56. minucie Hermana Geelmuydena z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Stabok postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Matsa Goberga. Na boisko wszedł Simen Wangberg, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 63. minucie arbiter ukarał kartką Ole Blomberga, piłkarza Brannu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Stabok, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yaw Ihle. Przy zdobyciu bramki pomógł Sturla Ottesen.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Kasprowi Skaanesowi z Brannu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Ole Didrik Blomberg63′
 64′ Yaw Ihle Amankwah
Ole Martin Lekven Kolskogen
Nicolas Pignatel Jenssen
Vegard Valgermo Forren
14′ 62′ Mats Goberg Solheim
Ruben Kristiansen31′ 71′
 21′ (k.) Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Petter Dahle Strand
26′ Oliver Valaker Edvardsen
Kasper Holmboe Skaanes82′
Kornelius Normann Hansen
Mathias Knutsen Rasmussen50′
89′ Markus Solbakken
Thomas Grøgaard
62′ Simen Wangberg
Jon-Helge Tveita
Tortol Jonathan Lumanza Lembi
David Møller Wolfe71′
Jesper Strand Isaksen
Kristoffer Barmen
89′ Kristian Bernt Torgersen
Niklas Jensen Wassberg
26′ 56′ Herman Hammy Geelmuyden
Aune Selland Heggebø79′
Oleksii Khoblenko
Filip Møller Delaveris71′
Antonio Eromonsele Nordby Nusa

Drużyna Brannu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Stabok, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.