Sarpsborg 08 Fotballforening - Sandefjord Fotball 4-3 (2-2). Liga - 12. kolejka

W pojedynku 12. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Sarpsborga 08 zwyciężyła z Sandefjordem 4-3 (2-2). Spotkanie odbyło się na Sarpsborg Stadion.

W  pojedynku 12. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 3 lipca, drużyna Sarpsborga 08 zwyciężyła  z Sandefjordem  4-3 (2-2). Spotkanie odbyło się na Sarpsborg Stadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Sarpsborga 08 wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Sarpsborga 08 otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Mikkel Maigaard. Przy zdobyciu bramki pomagał Anton Saletros.

Drużyna Sandefjordu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sarpsborga 08, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie Mikkel Maigaard ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 21. minucie gola kontaktowego strzelił Alexander Tveter.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wyrzucił z boiska Simena Nilsena z Sarpsborga 08. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Sarpsborga 08 jak grom z jasnego nieba, trener w 40. minucie ściągnął z boiska napastnika Guillerma Molinsa, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Leander Oy.

Zespół Sandefjordu wyrównał wynik meczu. W 44. minucie Deyver Vega wyrównał wynik meczu.

W 45. minucie w zespole Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Steffen Skalevik wszedł za Tobiasa Heintza. W tej samej minucie Tobias Heintz zastąpił Magnara Odegaarda. W tej samej minucie w drużynie Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Martin Hoyland wszedł za Tobiasa Heintza.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sarpsborga 08 w 54. minucie spotkania, gdy Anton Saletros zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Martinsson-Ngouali wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sarpsborga 08, strzelając kolejnego gola w 70. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Deyver Vega.

Piłkarze Sandefjordu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Mohamed Ofkir.

W tej samej minucie w zespole Sandefjordu doszło do zmiany. Lars Markmanrud wszedł za Harmeeta Singha. W 77. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Keaninowi Ayerowi z Sandefjordu. Trener Sandefjordu postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Keanina Ayera i na pole gry wprowadził napastnika Franklina Nyenetuego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 84. minucie Jonathan Lindseth został zmieniony przez Eirika Wichnego, co miało wzmocnić drużynę Sarpsborga 08. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deyvera Vegę na Siverta Gussiasa. W doliczonej trzeciej minucie starcia żółtą kartką został ukarany Ian Smeulers, zawodnik Sandefjordu. Zespołowi Sandefjordu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sarpsborga 08.

Zespół Sandefjordu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Sarpsborga 08 dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Sarpsborga 08 dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Sandefjordu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.