Reklama

Reklama

Sarpsborg 08 Fotballforening - Molde Fotballklubb 1-2 (0-0). Liga - 8. kolejka

26 maja na Sarpsborg Stadion odbył się mecz 8. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08 i Molde. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 2-1.

26 maja  na Sarpsborg Stadion odbył się mecz  8. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08  i Molde. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 2-1.

Już w pierwszych minutach drużyna Sarpsborga 08 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 36. minucie w jedenastce Molde doszło do zmiany. David Fofana wszedł za Rafika Zekhniniego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Molde w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Magnus Grodem. W zdobyciu bramki pomógł Magnus Eikrem.

Reklama

Piłkarze Sarpsborga 08 nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 66. minucie Tobias Heintz wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Jacob Karlstrom.

Niedługo po stracie bramki zespół Molde ponownie pokazał swoją wyższość. W 69. minucie wynik ustalił David Fofana.

W 71. minucie Steffen Skalevik został zmieniony przez Magnara Odegaarda. Trener Sarpsborga 08 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Antona Skippera i na pole gry wprowadził napastnika Guillerma Molinsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jacobowi Karlstromowi z Molde. Była to 83. minuta pojedynku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Arbiter nie ukarał zawodników Sarpsborga 08 żadną kartką, natomiast piłkarzom Molde przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Sarpsborga 08 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Molde wymieniła czterech zawodników.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL