Sarpsborg 08 Fotballforening - Fotballklubben Bodo/Glimt 1-4 (0-2). Liga - 18. kolejka

12 sierpnia na Sarpsborg Stadion odbył się pojedynek 18. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08 i Bodou. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bodou 4-1.

12 sierpnia  na Sarpsborg Stadion odbył się pojedynek  18. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08  i Bodou. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bodou 4-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Bodou wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Hugo Vetlesen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bodou, zdobywając bramkę w 39. minucie starcia. Asystę zanotował Joel Mvuka.

Drużyna Sarpsborga 08 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Bodou, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Amahl Pellegrino.

Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Joel Mvuka.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie wynik na 0-3 podwyższył Lars-Jorgen Salvesen.

W 67. minucie Victor Torp zastąpił Steffena Skalevika. W 68. minucie Simon Tibbling został zmieniony przez Mikkela Maigaarda, a za Gustava Engvalla wszedł na boisko Guillermo Molins, co miało wzmocnić jedenastkę Sarpsborga 08. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brice'a Wembangoma na Aska Tjaerandsena-Skaua oraz Joela Mvukę na Gilberta Koomsona. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sarpsborg 08: Eirikowi Wichnemu w 70. i Tobiasowi Heintzowi w 73. minucie.

Zawodnicy Sarpsborga 08 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie bramkę pocieszenia zdobył Tobias Heintz.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bodou w 85. minucie spotkania, gdy Amahl Pellegrino strzelił czwartego gola. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Magnarowi Odegaardowi, zawodnikowi Sarpsborga 08.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Jedenastka Bodou zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Bodou żadną kartką, natomiast zawodnikom Sarpsborga 08 pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.