Sarpsborg 08 Fotballforening - Aalesunds Fotballklubb 1-2 (1-1). Liga - 7. kolejka

22 maja na Sarpsborg Stadion odbyło się spotkanie 7. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08 i Aalesundu. Mecz zakończył się zwycięstwem Aalesundu 2-1.

22 maja  na Sarpsborg Stadion odbyło się spotkanie  7. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborga 08  i Aalesundu. Mecz zakończył się zwycięstwem Aalesundu 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Sarpsborga 08 wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Sarpsborga 08 otworzyli wynik. W 13. minucie Guillermo Molins dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Kristian Opseth.

W 23. minucie kartkę otrzymał Dario Canadija z zespołu Aalesundu. W 31. minucie David Fallman został zmieniony przez Fredrika Haugena.

Jedenastka Sarpsborga 08 niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół Aalesundu doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Sigurd Haugen. W 39. minucie kartką został ukarany Simen Nordli, piłkarz Aalesundu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 50. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Sarpsborga 08. Po godzinie gry w drużynie Sarpsborga 08 doszło do zmiany. Mikkel Maigaard wszedł za Guillerma Molinsa.

Po chwili trener Aalesundu postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nenassa wszedł Simen Rafn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Aalesundu utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Aalesundu udało się strzelić gola i wygrać. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalesundu: Dario Canadija, Torbjorn Kallevag, Simen Nordli, na ich miejsce weszli: Kristoffer Odemarksbakken, Jeppe Moe, Alexander Ammitzboll. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antona Skippera, Antona Saletrosa zajęli: Ole Halvorsen, Martin Hoyland. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Mikkelowi Maigaardowi, zawodnikowi Sarpsborga 08.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aalesundu w 90. minucie spotkania, gdy Sigurd Haugen strzelił drugiego gola. Minutę później sędzia przyznał kartkę Sigurdowi Haugenowi z Aalesundu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Sarpsborga 08, a piłkarzom Aalesundu przyznał trzy.

Zespół Sarpsborga 08 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Aalesundu wymieniła pięciu graczy.