Sarpsborg 08 FF - Valerenga Oslo 2-1 (0-0). Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien

W starciu 24. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 28 października, drużyna Sarpsborg zwyciężyła z Valerengą 2-1 (0-0). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 4 801 widzów.

24. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-28 20:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 4801 | Arbiter: Tom Harald Hagen
V. Kjartansson 69'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Sarpsborg wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Joachim Thomassen z Sarpsborg. Była to 33. minuta starcia.

Dopiero w drugiej połowie Viðar Kjartansson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valerengi , zdobywając bramkę w 69. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Amor Layouni.

Chwilę później trener Valerengi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Seedy Jatta, a murawę opuścił Amor Layouni. W 80. minucie Dario Čanađija został zmieniony przez Rashada Muhammeda.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 81. minucie Jonathan Lindseth wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Rashad Muhammed. Przy strzeleniu gola pomógł Jonathan Lindseth.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Brage Skaret
80′ Dario Čanađija
Leonard Zuta86′
Eirik Wichne
Tobias Christensen
Mikkel Maigaard Jakobsen
Odin Thiago Holm
33′ Joachim Thomassen
Fredrik Oldrup Jensen
Anton Salétros
Osame Sahraoui
 81′ Jonathan Lindseth
Nicolaj Thomsen86′
80′  90′ Rashad Muhammed
Jacob Emile Dicko Eng

Seedy Jatta73′

Henrik Udahl83′

Drużyna Sarpsborg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Valerengi żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Valerengi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.