Sarpsborg 08 FF - Tromso Idrettslag 0-1 (0-1). Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

W pojedynku 29. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 5 grudnia, jedenastka Sarpsborg przegrała z Tromso IF 0-1 (0-1). Mecz na Sarpsborg Stadion obejrzało 4 411 widzów.

29. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-12-05 17:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 4411 | Arbiter: Kai Erik Steen
Sarpsborg 08 FF
Tromso Idrettslag
0
1
A. Mikkelsen 33'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Tromso IF wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił August Mikkelsen dla zespołu Tromso IF. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 43. minucie kartkę dostał Eric Bugale, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tromso IF.

Drugą połowę zespół Tromso IF rozpoczął w zmienionym składzie, za Augusta Mikkelsena wszedł Daniel Berntsen. Po godzinie gry kartkę dostał Mikkel Maigaard z drużyny gospodarzy.

W 62. minucie za Ole Halvorsena wszedł Rashad Muhammed. W 63. minucie w jedenastce Tromso IF doszło do zmiany. Lasse Nilsen wszedł za Adama Arnarsona. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Rashada Muhammeda, piłkarza Sarpsborg.

Trener Sarpsborg postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Mikkela Maigaarda i na pole gry wprowadził napastnika Guillerma Molinsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Tromso IF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Runar Espejord, a murawę opuścił Ebiye Moses. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andersowi Jenssenowi i Andersowi Kristiansenowi.

W tej samej minucie w jedenastce Tromso IF doszło do zmiany. Jesper Robertsen wszedł za Christophe'a Psychégo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Moses
90′ Anders Kristiansen
Sakarias Opsahl
62′ Ole Jørgen Halvorsen
Niklas Brøndsted Vesterlund Nielsen
62′ 71′ Mikkel Maigaard Jakobsen
Runar Espejord76′
71′ Guillermo Federico Molins Palmeiro

62′ 70′ Rashad Muhammed

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Sarpsborg otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Sarpsborg w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.