Sarpsborg 08 FF - Kristiansund BK 0-1 (0-0). Liga norweska - 5. kolejka Eliteserien

27 maja na Sarpsborg Stadion odbyło się spotkanie 5. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Kristiansund. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kristiansund 1-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

5. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-27 18:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Svein Oddvar Moen
Sarpsborg 08 FF
Kristiansund BK
0
1
S. Kartum 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Kristiansund wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dana Ulvestada z Kristiansund, a w 45. minucie Antona Salétrosa z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Kristiansund wyszła w zmienionym składzie, za Dana Ulvestada wszedł Aliou Coly. W 56. minucie Steffen Lie zastąpił Ole Halvorsena.

W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy Sarpsborg : Sulayman Bojang, Benjamin Kantie, a na ich miejsce weszli Eirik Wichne, Magnar Oedegaard. Trener Kristiansund postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Christoffera Aasbaka i na pole gry wprowadził napastnika Amina Askara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Faris Pemi został zmieniony przez Brynjólfura Willumssona, co miało wzmocnić drużynę Kristiansund. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bjørna Utvika na Mohameda Ofkira.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Snorre'owi Strandowi z zespołu gości.

Jedynego gola meczu strzelił Sander Kartum dla jedenastki Kristiansund. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Torgil Øwre.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kristiansund: Aminowi Askarowi w 78. i Flamurowi Kastratiemu w 88. minucie. W 79. minucie Sander Kartum został zmieniony przez Liridona Kalludrę, a za Torgila Øwre wszedł na boisko Flamur Kastrati, co miało wzmocnić zespół Kristiansund. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikaela Dyrestama na Joachima Soltvedta.

Sean McDermott
57′ Magnar Oedegaard
Snorre Strand Nilsen72′
83′ Mikael Bertil Dyrestam
Andreas Eines Hopmark
68′ Bjørn Inge Utvik
Dan Peter Ulvestad27′ 46′
Nicolai Næss
Christoffer Aasbak65′
57′ Eirik Wichne
Olaus Jair Skarsem
45′ Anton Salétros
Sander Erik Kartum  76′ 79′
Joachim Thomassen
Amidou Diop
56′ Steffen Lie Skålevik
Elias Hadaya
57′ Sulayman Bojang
Aliou Coly46′
57′ Benjamin Kantie Karamoko
Ivar Furu
George Felix Michel Robert Melki
Max Normann Williamsen
56′ Ole Jørgen Halvorsen
Liridon Kalludra79′
Laurent Jacques Mendy
Agon Muçolli
68′ Mohamed Ofkir
Amin Askar65′ 78′
Emil Pálsson
Flamur Kastrati86′ 88′
83′ Joachim Soltvedt
Brynjólfur Darri Willumsson65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Kristiansund pokazał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.