Sarpsborg 08 FF - FK Haugesund 0-0. Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien

16 maja na Sarpsborg Stadion odbyło się starcie 3. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Sarpsborg i Haugesund. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

3. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-16 15:00 | Stadion: Sarpsborg Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Rohit Saggi
Sarpsborg 08 FF
FK Haugesund
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Sarpsborg wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Thore'owi Pedersenowi z zespołu gości. Była to siódma minuta meczu.

W 52. minucie kartką został ukarany Mikael Dyrestam, zawodnik gospodarzy. W 58. minucie Ole Halvorsen został zastąpiony przez Feliksa Michela.

W tej samej minucie w jedenastce Sarpsborg doszło do zmiany. Jonathan Lindseth wszedł za Mohameda Ofkira. Niedługo później trener Haugesund postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Sondre'a Lisetha. Na boisko wszedł Ibrahima Wadji, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Mikkel Desler
52′ 90′ Mikael Dyrestam
Fredrik Pallesen Knudsen
Bjørn Inge Utvik
Benjamin Tiedemann Hansen
Anton Salétros
Thore Baardsen Pedersen7′
80′ Eirik Wichne
Peter Nysted Therkildsen
Nicolai Næss
Bruno Miguel Santos Leite83′
Joachim Thomassen
Kevin Martin Krygård
58′ Ole Jørgen Halvorsen
Niklas Sandberg
90′ Ibrahima Koné
Sondre Liseth77′
58′ Mohamed Ofkir
Kristoffer Velde
Simen Vidtun Nilsen
Frank Stople
80′ Sulayman Bojang
Ulrik Tillung Fredriksen
Benjamin Kantie Karamoko
Alioune Badou Ndour
58′ George Felix Michel Robert Melki
Mads Berg Sande
58′ Jonathan Lindseth
Kristoffer Gunnarshaug83′
Emil Pálsson
Alexander Stølås
90′ Joachim Soltvedt
Andreas Endresen
90′ Steffen Lie Skålevik
Ibrahima Wadji77′
Rashad Muhammed

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Sarpsborg w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.