Sandefjord Fotball - Stromsgodset IF 2-0 (0-0). Liga norweska - 24. kolejka Eliteserien

27 października na Release Arena w Sandefjordzie odbył się pojedynek 24. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Viking i Stromsgodseta. Mecz zakończył się zwycięstwem Viking 2-0. Na stadionie stawiło się 1 655 widzów.

24. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-27 18:00 | Stadion: Release Arena | Widzów: 1655 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Sandefjord Fotball
Stromsgodset IF
2
0
A. Tveter 50'
V. Jónsson 52'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Viking wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Viking rozpoczął w zmienionym składzie, za Deyvera Vegę wszedł Kristoffer Normann.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alexander Tveter. W zdobyciu bramki pomógł Erik Næsbak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viking w 52. minucie spotkania, gdy Viðar Jónsson strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Kristoffer Normann.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką André Sødlunda, piłkarza gospodarzy. Chwilę później trener Stromsgodseta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Kristoffer Tokstad, a murawę opuścił Tobias Gulliksen. W 63. minucie Kreshnik Krasniqi został zmieniony przez Ipaliba Jacka.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Viking doszło do zmiany. Sander Foss wszedł za Brice'a Wembangomo. Trener Viking wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zé Eduardę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić André Sødlund. W 74. minucie Erik Næsbak został zmieniony przez Amera Ordagicia, co miało wzmocnić drużynę Viking. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johana Hovego na Valdimara Ingimundarsona oraz Halldora Østervolda na Jordana Kadiriego.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ariego Leifssona ze Stromsgodseta, a w 81. minucie Kristoffera Normanna z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Viljar Røsholt Myhra
69′ Brice Wembangomo
Thomas Grøgaard
57′ 74′ André Sødlund
Kreshnik Krasniqi63′
74′ Erik Næsbak Brenden
Halldor Østervold Stenevik81′
William Albin Kurtović
Tobias Fjeld Gulliksen62′
 52′ Viðar Ari Jónsson
Herman Sørby Stengel
 50′ Alexander Ruud Tveter
Johan Hove81′
46′ Deyver Antonio Vega Álvarez
Imoh Fred Friday
Jesper Granlund
Morten Sætra
69′ Sander Moen Foss
Niklas Gunnarsson
74′ José Eduardo de Araújo
Sondre Fosnæss Hanssen
Moussa Njie
Valdimar Þór Ingimundarson81′
46′ 81′ Kristoffer Normann Hansen
Ipalibo Jack63′
74′ Amer Ordagić