Sandefjord Fotball - Rosenborg Trondheim 2-5 (2-2). Liga - 18. kolejka

12 sierpnia na Komplett Arena odbył się pojedynek 18. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Sandefjordu i Rosenborga Trondheim. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 5-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

12 sierpnia  na Komplett Arena odbył się pojedynek  18. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Sandefjordu  i Rosenborga Trondheim. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 5-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Rosenborga Trondheim wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sandefjordu w szóstej minucie spotkania, gdy Mohamed Ofkir zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Hugonowi Ketowi z Sandefjordu. Była to siódma minuta meczu.

Piłkarze Rosenborga Trondheim nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Ole Saeter.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Casper Tengstedt. Asystę zaliczył Adrian Pereira.

Zawodnicy Sandefjordu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie Alexander Tveter wyrównał wynik meczu.

W 18. minucie Olaus Skarsem został zmieniony przez Edvarda Tagsetha. W 45. minucie w drużynie Rosenborga Trondheim doszło do zmiany. Renzo Giampaoli wszedł za Adriana Pereirę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 56. minucie w zespole Sandefjordu doszło do zmiany. Sivert Gussias wszedł za Youssefa Chaiba.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Rosenborga Trondheim przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-3 strzelił ponownie w 62. minucie Casper Tengstedt. Przy zdobyciu bramki pomógł Ole Saeter.

Zespół Sandefjordu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Rosenborga Trondheim, zdobywając kolejną bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Casper Tengstedt hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 2-4. Asystę przy golu zanotował Carlo Holse.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andre Hansena z Rosenborga Trondheim, a w 86. minucie Iana Smeulersa z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Casper Tengstedt został zmieniony przez Kristalla Ingasona, co miało wzmocnić zespół Rosenborga Trondheim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandra Tvetera na Federica Bikora oraz Fredrika Flo na Fredrika Paleruda. Niedługo później trener Rosenborga Trondheim postanowił wzmocnić linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Ole Saetera. Na boisko wszedł Bryan Fiabema, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jesper Taaje osłabiając tym samym drużynę Sandefjordu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-5 podwyższył Bryan Fiabema. Bramka padła po podaniu Tobiasa Børkeeieta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-5.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sandefjordu, a zawodnikom Rosenborga Trondheim pokazał jedną żółtą.

Zespół Sandefjordu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Rosenborga Trondheim dokonała czterech zmian.