Sandefjord Fotball - Lillestrom Sportsklubb 1-4 (1-3). Liga - 7. kolejka

W pojedynku 7. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 21 maja, drużyna Sandefjordu przegrała z Lillestromem 1-4 (1-3). Starcie odbyło się na Komplett Arena.

W  pojedynku 7. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 21 maja, drużyna Sandefjordu przegrała  z Lillestromem  1-4 (1-3). Starcie odbyło się na Komplett Arena.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Sandefjordu wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Asystę zaliczył Mohamed Ofkir.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sandefjordu w czwartej minucie spotkania, gdy Jesper Taaje zdobył pierwszą bramkę.

W ósmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sandefjordu Phillip Slordahl.

W 26. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Sandefjordu Jacob Storevik.

Igoh Ogbu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lillestromu, strzelając kolejnego gola w 44. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Ylldren Ibrahimaj.

W 57. minucie Keanin Ayer został zastąpiony przez Harmeeta Singha. W tej samej minucie w zespole Sandefjordu doszło do zmiany. Youssef Chaib wszedł za Franklina Nyenetuego.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie wynik na 1-4 podwyższył Akor Adams.

Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Lillestromu: Ylldren Ibrahimaj, Ifeanyi Mathew, Akor Adams, Igoh Ogbu, na ich miejsce weszli: Tobias Svendsen, Kaan Kairinen, Holmbert Fridjonsson, Colin Rosler. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Kurtovica, Mohameda Ofkira, Larsa Markmanruda zajęli: Amer Ordagic, Quint Jansen, Sivert Gussias. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Nilssona z Sandefjordu, a w 79. minucie Espena Garnasa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Lillestromu postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Eskila Edha wszedł Lars Ranger, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Lillestromu utrzymać prowadzenie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.