Rosenborg Trondheim - Sarpsborg 08 FF 0-1 (0-0). Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien

20 czerwca na Lerkendal Stadion w Trondheim odbył się mecz 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborgu i Sarpsborg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sarpsborg 1-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-20 18:00 | Stadion: Lerkendal Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Tore Hansen
Rosenborg Trondheim
Sarpsborg 08 FF
0
1
J. Thomassen 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Rosenborgu wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie w zespole Sarpsborg doszło do zmiany. Benjamin Kantie wszedł za Mikaela Dyrestama.

Jedyną bramkę meczu zdobył Joachim Thomassen dla drużyny Sarpsborg. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Ibrahima Koné.

Chwilę później trener Sarpsborg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Joachima Soltvedta. Na boisko wszedł Jonathan Lindseth, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie Ibrahima Koné został zmieniony przez Kristiana Fardala. W następstwie utraty bramki trener Rosenborgu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Pera Skjelbreda i na pole gry wprowadził napastnika Guillerma Molinsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Bjørn Inge Utvik
72′ Hans Oskar Jonathan Augustinsson
Nicolai Næss
71′ Per Ciljan Skjelbred
Ibrahima Koné68′
71′ Emil Konradsen Ceïde
Joachim Soltvedt64′
Sander Tangvik
Simen Vidtun Nilsen
72′ Carl Adam Andersson
Kristian Fardal Opseth68′
71′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Steffen Lie Skålevik
71′ Håkan Rasmus Wiedesheim-Paul
Rashad Muhammed

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.