Rosenborg Trondheim - Sandefjord Fotball 3-0 (1-0). Liga - 6. kolejka

W starciu 6. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Rosenborga Trondheim wygrała z Sandefjordem 3-0 (1-0). Mecz na Lerkendal Stadion obejrzało 20 149 widzów.

W  starciu 6. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Rosenborga Trondheim wygrała  z Sandefjordem  3-0 (1-0). Mecz na Lerkendal Stadion obejrzało 20 149 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Rosenborga Trondheim wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Przy zdobyciu bramki pomagał Noah Holm.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Stefano Vecchia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosenborga Trondheim.

Jedenastka Sandefjordu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rosenborga Trondheim, zdobywając kolejną bramkę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Edvard Tagseth. Asystę zanotował Olaus Skarsem.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał William Kurtovic z jedenastki Sandefjordu. Była to 65. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga Trondheim w 66. minucie spotkania, gdy Stefano Vecchia strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W 67. minucie w drużynie Rosenborga Trondheim doszło do zmiany. Carlo Holse wszedł za Stefana Vecchię.

W tej samej minucie Samual Rogers został zastąpiony przez Adama Anderssona. Niedługo później trener Rosenborga Trondheim postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Edvarda Tagsetha wszedł Adrian Pereira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Rosenborga Trondheim utrzymać prowadzenie. W 81. minucie Alexander Tveter został zmieniony przez Siverta Gussiasa, co miało wzmocnić drużynę Sandefjordu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Victora Jensena na Vebjorna Hoffa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jedenastka Rosenborga Trondheim zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Rosenborga Trondheim żadną kartką, natomiast piłkarzom Sandefjordu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Rosenborga Trondheim w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sandefjordu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.