Rosenborg Trondheim - Kristiansund Ballklubb 3-1 (2-1). Liga - 11. kolejka

25 czerwca na Lerkendal Stadion odbył się mecz 11. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborga Trondheim i Kristiansund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

25 czerwca  na Lerkendal Stadion odbył się mecz  11. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborga Trondheim  i Kristiansund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 3-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Rosenborga Trondheim wygrała aż osiem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Rosenborga Trondheim objęła prowadzenie. W czwartej minucie Ole Saeter dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Carlo Holse.

Piłkarze Kristiansund odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił Amidou Diop. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Bendik Bye.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Aminowi Askarowi z Kristiansund. W 29. minucie Victor Jensen został zastąpiony przez Vebjorna Hoffa.

Ole Saeter wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosenborga Trondheim, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Andre Hansena.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 45. minucie, w zespole Kristiansund za Andreasa Hopmarka wszedł Sebastian Jarl, a w drużynie Rosenborga Trondheim Pavle Vagic zmienił Mariusa Broholma.

Jedenastka Kristiansund ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rosenborga Trondheim, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył hat-tricka w 47. minucie Ole Saeter.

Między 61. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Kristiansund i dwie drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Rosenborga Trondheim postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Ole Saetera wszedł Renzo Giampaoli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Rosenborga Trondheim utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół Rosenborga Trondheim był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Rosenborga Trondheim dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Rosenborga Trondheim dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Kristiansund dokonała pięciu zmian.