Rosenborg Trondheim - Hamarkameratene 2-1 (1-1). Liga - 17. kolejka

6 sierpnia na Lerkendal Stadion odbył się mecz 17. kolejki Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborga Trondheim i HamKamu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

6 sierpnia  na Lerkendal Stadion odbył się mecz  17. kolejki  Eliteserien pomiędzy drużynami Rosenborga Trondheim  i HamKamu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosenborga Trondheim 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawela Chrupallę występującego w Rosenborgu Trondheim.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Rosenborga Trondheim wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosenborga Trondheim w 14. minucie spotkania, gdy Casper Tengstedt zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Carlo Holse.

Zespół HamKamu nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 32. minucie Kristian Onsrud wyrównał wynik meczu.

Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Pal Kirkevold z HamKamu. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 58. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Halvor Opsahl osłabiając tym samym drużynę HamKamu. W 60. minucie Jonas Enkerud zastąpił Fernana Faerrona.

W tej samej minucie Emil Sildnes został zmieniony przez Mortena Bjorla, co miało wzmocnić zespół HamKamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Pereirę na Kristalla Ingasona.

Zawodnicy Rosenborga Trondheim w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ole Saeter. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Erlend Reitan.

W 80. minucie Ole Saeter został zmieniony przez Edvarda Tagsetha, co miało wzmocnić drużynę Rosenborga Trondheim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fredrika Sjolstada na Kobe'a Hernandeza-Fostera oraz Vetle Skjaervika na Clementa Bayihę. Trener HamKamu postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Melgalvisa i na pole gry wprowadził napastnika Yuriego Yakovenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Rosenborga Trondheim postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Victora Jensena wszedł Renzo Giampaoli, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Rosenborga Trondheim utrzymać prowadzenie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Zespół Rosenborga Trondheim postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Rosenborga Trondheim żadną kartką, natomiast zawodnikom HamKamu przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna Rosenborga Trondheim w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół HamKamu w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.