Rosenborg Trondheim - Fotballklubben Haugesund 3-3 (1-3). Liga - 8. kolejka

W meczu 8. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 26 maja, drużyna Rosenborga Trondheim zremisowała z Haugesund 3-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Lerkendal Stadion.

W  meczu 8. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 26 maja, drużyna Rosenborga Trondheim zremisowała  z Haugesund  3-3 (1-3). Pojedynek odbył się na Lerkendal Stadion.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Rosenborga Trondheim wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Haugesund otworzyli wynik. W 11. minucie z karnego bramkę zdobył Alexander Soderlund.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 20. minucie spotkania, gdy Mads Sande zdobył drugą bramkę.

Piłkarze Rosenborga Trondheim odpowiedzieli strzeleniem gola. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Stefano Vecchia.

Zespół Rosenborga Trondheim ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Haugesund, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 1-3 podwyższył Alioune Ndour.

W 45. minucie za Edvarda Tagsetha wszedł Erlend Reitan. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Rosenborga Trondheim: Ole Saeter, Adrian Pereira, a na ich miejsce weszli Edvard Tagseth, Edvard Tagseth.

Między 47. a 48. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Haugesund i jedną drużynie przeciwnej.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie kontaktowego gola dla zawodników Rosenborga Trondheim strzelił Adrian Pereira.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Egilowi Selvikowi, piłkarzowi Haugesund. Trener Rosenborga Trondheim postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Adama Anderssona i na pole gry wprowadził napastnika Carla Holsego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 70. minucie w drużynie Haugesund doszło do zmiany. Joacim Holtan wszedł za Alexandra Soderlunda.

W 75. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Haugesund Soren Reese. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Mads Sande z Haugesund.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Haugesund: Torje Naustdal, Thore Pedersen, Hillary Gong, a na ich miejsce weszli Alioune Ndour, Mads Sande, Julius Eskesen. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rosenborga Trondheim, a piłkarzom Haugesund przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.