Odds Ballklubb - Fotballklubben Haugesund 0-4 (0-2). Liga - 6. kolejka

W spotkaniu 6. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Oddu przegrała wysoko z Haugesund 0-4 (0-2). Pojedynek odbył się na Skagerak Arena w Skjernie.

W  spotkaniu 6. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka Oddu przegrała wysoko  z Haugesund  0-4 (0-2). Pojedynek odbył się na Skagerak Arena w Skjernie.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Haugesund wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Przy strzeleniu gola asystował Christos Zafeiris.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Soren Reese. Asystę zanotował Alexander Soderlund.

Mads Sande wywołał eksplozję radości wśród kibiców Haugesund, strzelając kolejnego gola w 17. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie za Josefa Baccaya wszedł Gilli Rolantsson. W tej samej minucie w zespole Oddu doszło do zmiany. A.William Stensrud wszedł za Mikaela Ingebrigtsena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haugesund w 51. minucie spotkania, gdy Alioune Ndour zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Alexandra Soderlunda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haugesund w 54. minucie spotkania, gdy Alexander Soderlund strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Christos Zafeiris.

Między 58. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Haugesund: Alexander Soderlund, Julius Eskesen, Ulrik Fredriksen, Alioune Ndour, na ich miejsce weszli: Torje Naustdal, Bilal Njie, Vegard Solheim, Hillary Gong. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Lekvena, Milana Jevtovica, Filipa Jorgensena zajęli: Flamur Kastrati, Conrad Wallem, Syver Aas. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Przewaga drużyny Oddu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Oddu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Haugesund w drugiej połowie dokonała czterech zmian.