Odds Ballklubb - Fotballklubben Bodo/Glimt 3-2 (1-1). Liga - 12. kolejka

W starciu 12. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 2 lipca, drużyna Oddu wygrała z Bodoem 3-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Skagerak Arena w Skjernie.

W  starciu 12. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 2 lipca, drużyna Oddu wygrała  z Bodoem  3-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Skagerak Arena w Skjernie.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Oddu wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Oddu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Milan Jevtovic.

Drużyna Bodou nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie gola wyrównującego strzelił Amahl Pellegrino. Przy zdobyciu bramki pomógł Runar Espejord.

W 45. minucie Brede Moe został zmieniony przez Japheta Serego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Jorgensena z Oddu, a w 55. minucie Mariusa Hoibratena z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w zespole Oddu doszło do zmiany. Abel Stensrud wszedł za Tobiasa Lauritsena.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Oddu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Conrad Wallem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 71. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Oddu i jedną drużynie przeciwnej. W 71. minucie w drużynie Bodou doszło do zmiany. Victor Boniface wszedł za Runara Espejorda. Na sześć minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Odin Bjortuft osłabiając tym samym zespół Oddu.

Chwilę później trener Oddu postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Milana Jevtovica wszedł Ivan Mesik, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Oddu utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Oddu udało się strzelić gola i wygrać.

Piłkarze Bodou w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej siódmej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Isak Amundsen.

Niedługo po stracie gola drużyna Oddu znów pokazała swoją wyższość. Dwie minuty później wynik ustalił z karnego Espen Ruud.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Przewaga zespołu Bodou w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Oddu otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Oddu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Bodou wymieniła czterech graczy.