Odd Grenland Skien - Valerenga Oslo 1-2 (1-1). Liga norweska - 28. kolejka Eliteserien

W meczu 28. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 27 listopada, zespół Skien przegrał z Valerengą 1-2 (1-1). Mecz na Skagerak Arena obejrzało 3 685 widzów.

28. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-11-27 18:00 | Stadion: Skagerak Arena | Widzów: 3685 | Arbiter: Tom Harald Hagen
H. Bjørdal 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Valerengi wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Valerengi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Odin Holm. W zdobyciu bramki pomógł Amor Layouni.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Odinowi Holmowi z Valerengi. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, zespół Skien doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Tobias Lauritsen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Markus Kaasa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety w 54. minucie meczu Christian Haug bramkarz Valerengi z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Mathiasa Dyngelanda - rezerwowego bramkarza drużyny. W tej samej minucie Odin Holm zastąpił Tobiasa Christensena.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Joshui Kitolanie, zawodnikowi Skien. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Valerengi doszło do zmiany. Henrik Udahl wszedł za Seedego Jattę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valerengi w 75. minucie spotkania, gdy Henrik Bjørdal zdobył z karnego drugą bramkę. Po chwili trener Skien postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Syver Aas, a murawę opuścił Filip Jørgensen.

W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Syvera Aasa ze Skien, a w szóstej minucie doliczonego czasu meczu Osame Sahraouiego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jonatan Tollås Nation
90′ Solomon Owusu
Ivan Tarek Fjellstad Näsberg
John Kitolano
Leonard Zuta
Steffen Hagen
Henrik Rørvik Bjørdal  75′ (k.)
81′ Filip Rønningen Jørgensen
Odin Thiago Holm  4′ 9′ 54′
81′ Sander Svendsen
Fredrik Oldrup Jensen
Markus André Kaasa
Amor Yonas Layouni
58′ Joshua Gaston Kitolano
Seedy Jatta71′
 34′ Tobias Lauritsen
Albin Mörfelt
81′ Milan Jevtović
Nicolaj Thomsen
Kristoffer Knudsen Larsen
Tobias Christensen54′
90′ Conrad Wallem
Jacob Emile Dicko Eng
81′ 83′ Syver Aas
Henrik Udahl71′
Onyekachi Hope Ugwuadu

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.