Odd Grenland Skien - Sarpsborg 08 FF 1-1 (0-1). Liga norweska - 4. kolejka Eliteserien

24 maja na Skagerak Arena odbył się pojedynek 4. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Skien i Sarpsborg. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 600 widzów.

4. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-24 15:00 | Stadion: Skagerak Arena | Widzów: 600 | Arbiter: Dag Vidar Hafsås
Odd Grenland Skien
Sarpsborg 08 FF
1
1
F. Jørgensen 90'
J. Lindseth 27'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Sarpsborg wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia pokazał kartkę Magnarowi Oedegaardowi z zespołu gości.

Nieoczekiwanie to piłkarze Sarpsborg otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Jonathan Lindseth.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mushagalusie Bakendze i Ole Halvorsenowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sarpsborg.

W 72. minucie za Conrada Wallema wszedł Filip Jørgensen. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Sarpsborg doszło do zmiany. Eirik Wichne wszedł za Ole Halvorsena.

Jedenastka Skien otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Dwie minuty później wynik ustalił Filip Jørgensen. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mushagalusa Bakenga.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Anders Kristiansen
72′ Conrad Wallem
Joachim Thomassen
42′ Mushagalusa Bakenga Joar Namugunga
Ole Jørgen Halvorsen42′ 90′
Tobias Lauritsen
Ibrahima Koné84′
80′ Sander Svendsen
Jonathan Lindseth  27′ 84′
Leopold Wahlstedt
Simen Vidtun Nilsen
Eirik Asante Gayi
Benjamin Kantie Karamoko
72′  90′ Filip Rønningen Jørgensen
George Felix Michel Robert Melki
80′ Kristoffer Knudsen Larsen