Molde Fotballklubb - Kristiansund Ballklubb 2-1 (2-0). Liga - 7. kolejka

W spotkaniu 7. kolejki Eliteserien, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna Molde zwyciężyła z Kristiansund 2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Aker Stadion.

W  spotkaniu 7. kolejki  Eliteserien, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna Molde zwyciężyła  z Kristiansund  2-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Aker Stadion.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów jedenastka Kristiansund wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Asystę zanotował Magnus Eikrem.

Już na początku meczu to piłkarze Molde otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Haugen.

Drużyna Kristiansund ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Molde, strzelając kolejnego gola. W 19. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Magnus Grodem. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Magnus Eikrem.

Między 27. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kristiansund i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie za Mariusa Alma wszedł Sebastian Jarl. Między 61. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Molde: Rafik Zekhnini, Benjamin Tiedemann, Magnus Eikrem, Magnus Grodem, na ich miejsce weszli: David Fofana, Eirik Haugan, Erling Knudtzon, Mathis Bolly. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Liridona Kalludry, Sandera Kartuma, Torgila Gjertsena, Christoffera Aasbaka zajęli: Jesper Isaksen, David Agbo, Agon Mucolli, Isaac Annan.

Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kristiansund i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Kristiansund w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu bramkę kontaktową zdobył Bendik Bye.

Jedenastce Kristiansund zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Molde.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Kristiansund, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Molde otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Molde w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kristiansund w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.