Molde Fotballklubb - Fotballklubben Jerv 1-1 (0-0). Liga - 11. kolejka

W meczu 11. kolejki Eliteserien, który rozegrany został 6 lipca, jedenastka Molde zremisowała z Jervem 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Aker Stadion.

W  meczu 11. kolejki  Eliteserien, który rozegrany został 6 lipca, jedenastka Molde zremisowała  z Jervem  1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Aker Stadion.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie za Martina Bjornbakka wszedł Eirik Haugan.

W 35. minucie Sivert Mannsverk z zespołu Molde wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Jervu wyszedł w zmienionym składzie, za Willisa Furtadę, Willisa Furtadę weszli Mikael Ugland, Doguhan Simsir.

David Fofana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, strzelając gola w 51. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emil Breivik.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Siverta Mannsverka z Molde, a w 57. minucie Erika Sandberga z drużyny przeciwnej.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Jervu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Felix Schroter.

W 75. minucie w drużynie Jervu doszło do zmiany. Iman Mafi wszedł za Torje Wichnego. W następstwie utraty gola trener Molde postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Markusa Kaasę i na pole gry wprowadził napastnika Rafika Zekhniniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Felix Schroter został zmieniony przez Kristiana Novaka, co miało wzmocnić zespół Jervu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Breivika na Etzaza Hussaina oraz Davida Fofanę na Erlinga Knudtzona.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Przewaga drużyny Molde w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.