Molde FK - Viking Stavanger 2-2 (1-0). Liga norweska - 20. kolejka Eliteserien

26 września na Aker Stadion odbył się mecz 20. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Viking. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

S. Pattynama 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 starć drużyna Viking wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Magnusowi Wolffowi, piłkarzowi Molde.

Nagle to zawodnicy Molde otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Eirik Ulland. Asystę zanotował Ola Brynhildsen.

W 39. minucie arbiter pokazał kartkę Gianniemu Stensnessowi z Viking. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Molde.

W 61. minucie Birk Risa został zastąpiony przez Kristoffera Haugena. W tej samej minucie w zespole Molde doszło do zmiany. Sivert Heggheim wszedł za Martina Skjelbreida.

W 64. minucie kartkę dostał Sheriff Sinyan z jedenastki gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się Viking w tym sezonie, pojawił się Shayne Pattynama, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Vetona Berishę.

Drużyna Molde długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Samúel Friðjónsson. Bramka padła po podaniu Joe Zena.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Molde przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Ohi Omoijuanfo dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Magnus Wolff.

Zespół Viking wyrównał wynik meczu. W 72. minucie wynik ustalił Shayne Pattynama. Asystę przy golu zaliczył Kevin Kabran.

W 77. minucie Yann-Erik de Lanlay został zmieniony przez Sebastiana Sebulonsena, co miało wzmocnić jedenastkę Viking. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olę Brynhildsen na Rafika Zekhniniego. Po chwili trener Molde postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Erling Knudtzon, a murawę opuścił Martin Linnes. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Martin Bjørnbak, zawodnik gospodarzy.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Viking: Mai Traore, Rolf Vikstøl, a na ich miejsce weszli Kevin Kabran, Samúel Friðjónsson. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Patrik Sigurður Gunnarsson
84′ Martin Linnes
Gianni Ryan Stensness39′
88′ Martin Bjørnbak
Viljar Helland Vevatne
64′ Sheriff Sinyan
David Brekalo
61′ Birk Risa
Yann-Erik Randa Bahezre de Lanlay77′
Etzaz Muzafar Hussain
Harald Nilsen Tangen
 34′ Eirik Ulland Andersen
Samúel Kári Friðjónsson  70′ 89′
84′ Ola Brynhildsen
Kevin Alexander Kabran89′
61′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Joe Zen Robert Bell
23′ Magnus Wolff Eikrem
Veton Berisha66′
 71′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Zlatko Tripić
Alexandro Marco Craninx Joostens
Arild Østbø
61′ Kristoffer Haugen
Sondre Flem Bjørshol
61′ Sivert Heggheim Mannsverk
Shayne Pattynama66′  72′
Emil Varhaugvik Breivik
Rolf Daniel Vikstøl89′
84′ Rafik Zekhnini
Simen Kvia-Egeskog
84′ Erling Knudtzon
Sebastian Søraas Sebulonsen77′
Magnus Retsius Grødem
Mai Traore89′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Molde, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.