Molde FK - Tromso Idrettslag 3-0 (1-0). Liga norweska - 22. kolejka Eliteserien

W starciu 22. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Molde wygrała z Tromso IF 3-0 (1-0). Mecz na Aker Stadion obejrzało 6 796 widzów.

22. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-10-16 18:00 | Stadion: Aker Stadion | Widzów: 6796 | Arbiter: Svein Oddvar Moen
M. Bjørnbak 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania jedenastka Molde wygrała 23 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Molde zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Tromso IF była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 34. minucie spotkania, gdy Kristoffer Haugen zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Molde.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Molde: Martinowi Skjelbreidowi w 57. i Sivertowi Heggheimowi w 63. minucie. W 66. minucie za Eirika Ullanda wszedł Rafik Zekhnini.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Tromso IF: Zdenek Ondraszek, Anders Jenssen, a na ich miejsce weszli Runar Espejord, Christophe Psyché. W tej samej minucie trener Tromso IF postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniel Berntsen, a murawę opuścił Sakarias Opsahl.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Molde, strzelając kolejnego gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Ola Brynhildsen.

Trener Molde wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erlinga Knudtzona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ola Brynhildsen. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Isak Helstad, Mikael Norø, a na ich miejsce weszli Casper Øyvann, August Mikkelsen.

Prawie natychmiast Martin Bjørnbak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emil Varhaugvik.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Casper Øyvann80′
 83′ Martin Bjørnbak
Jostein Maurstad Gundersen
Sheriff Sinyan
Christophe Psyché67′
 34′ Kristoffer Haugen
Tomas Olai Totland
63′ Sivert Heggheim Mannsverk
Sakarias Opsahl67′
66′ Eirik Ulland Andersen
Niklas Brøndsted Vesterlund Nielsen
 79′ 80′ Ola Brynhildsen
Eric Bugale Kitolano
57′ 88′ Martin Skjelbreid Ellingsen
Ruben Yttergoerd Jenssen
89′ Emil Varhaugvik Breivik
Adam Örn Arnarson
88′ Etzaz Muzafar Hussain
Isak Helstad Amundsen80′
Fredrik Vangstad Sjølstad
Anders Jenssen67′
66′ Rafik Zekhnini
Daniel Berntsen67′
David Datro Fofana
Mikael Norø Ingebrigtsen80′
80′ Erling Knudtzon
Zdenek Ondraszek67′
89′ Magnus Retsius Grødem

Drużyna Molde zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Molde przyznał dwie żółte.

Jedenastka Molde w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.