Molde FK - Stabok IF 2-1 (2-0). Liga norweska - 8. kolejka Eliteserien

20 czerwca na Aker Stadion odbył się mecz 8. kolejki norweskiej Eliteserien pomiędzy drużynami Molde i Stabok. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Molde 2-1. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

8. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-06-20 18:00 | Stadion: Aker Stadion | Widzów: 2000 | Arbiter: Kristoffer Hagenes
Molde FK
Stabok IF
2
1
O. Omoijuanfo 15',20'
K. Kinoshita 65'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 starć jedenastka Molde wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Molde otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Ohi Omoijuanfo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Ohi Omoijuanfo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eirik Ulland.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Stabok wyszła w zmienionym składzie, za Jeppe Arctandera wszedł Mats Goberg. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Birka Risę z Molde, a w 54. minucie Sturlę Ottesen z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Herolind Shala został zastąpiony przez Hermana Geelmuydena.

Piłkarze Stabok w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Kosuke Kinoshita. Asystę przy bramce zaliczył Oliver Edvardsen.

W 66. minucie Markus Solbakken został zmieniony przez Kaloyana Kalinova, a za Kosuke'a Kinoshitę wszedł na boisko Oleksii Khoblenko, co miało wzmocnić drużynę Stabok. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stiana Rodego na Martina Bjørnbaka. Kibice Molde nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mathisa Bolly'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ola Brynhildsen. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Etzaz Hussain, David Fofana, a na ich miejsce weszli Emil Varhaugvik, Ohi Omoijuanfo.

Jedenastce Stabok zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Molde.

Sturla Ottesen54′
67′ Stian Rode Gregersen
Nicolas Pignatel Jenssen
Sheriff Sinyan
Simen Wangberg
47′ Birk Risa
Jeppe Arctander Moe46′
Fredrik Aursnes
Sammy Solitaire Siddharta Skytte
Eirik Hestad
Oliver Valaker Edvardsen
76′ Ola Brynhildsen
Kornelius Normann Hansen
83′ Emil Varhaugvik Breivik
Markus Solbakken66′
Eirik Ulland Andersen
Herolind Shala65′
 15′, 20′ 83′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Kosuke Kinoshita  65′ 66′
Mathias Eriksen Ranmark
Jonas Vatne Brauti
67′ Martin Bjørnbak
Mats Goberg Solheim46′
Kristoffer Haugen
Kaloyan Kalinov Kostadinov66′
83′ Etzaz Muzafar Hussain
Kristian Bernt Torgersen
76′ Mathis Bolly
Olav Lilleøren Veum
83′ David Datro Fofana
Herman Hammy Geelmuyden65′
Magnus Retsius Grødem
Oleksii Khoblenko66′

Jedenastka Molde była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.