Molde FK - Lillestroem SK 3-3 (0-1). Liga norweska - 29. kolejka Eliteserien

W spotkaniu 29. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Molde zremisowała z Lillestroem 3-3 (0-1). Mecz na Aker Stadion obejrzało 4 673 widzów.

T. Olsen 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków zespół Molde wygrał 21 razy i zanotował 11 porażek oraz 17 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Tom Pettersson został zmieniony przez Larsa Rangera.

Nieoczekiwanie to piłkarze Lillestroem otworzyli wynik. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Gjermund Åsen. Asystę zaliczył Thomas Lehne.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lillestroem.

Niedługo później Eskil Smidesang wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lillestroem, zdobywając kolejną bramkę w 47. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Lars Ranger.

W 56. minucie w drużynie Molde doszło do zmiany. Eirik Hestad wszedł za Rafika Zekhniniego. Trener Molde wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Varhaugvika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Etzaz Hussain. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Igohowi Ogbu, zawodnikowi gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie gola kontaktowego strzelił Birk Risa. Asystę przy bramce zanotował Emil Varhaugvik.

W 69. minucie w jedenastce Molde doszło do zmiany. Fredrik Vangstad wszedł za Erlinga Knudtzona. Po chwili trener Lillestroem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Tobias Hammer, a murawę opuścił Magnus Nordengen.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Molde przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie Eirik Hestad wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 82. minucie spotkania, gdy Ohi Omoijuanfo strzelił trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 26 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Oli Brynhildsen.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Martinowi Bjørnbakowi z zespołu gospodarzy.

Jedenastka Molde krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Thomas Lehne. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste szóste trafienie w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Ola Brynhildsen, Magnus Wolff z Molde i Espen Bjørnsen, Eskil Smidesang z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Mads Hedenstad Christiansen
69′ Erling Knudtzon
Espen Bjørnsen Garnås90′
86′ Martin Bjørnbak
Tom Pettersson19′
 64′ Birk Risa
Igoh Ogbu63′
Martin Linnes
Ifeanyi Mathew
Sivert Heggheim Mannsverk
Eskil Smidesang Edh  47′ 90′
56′ Rafik Zekhnini
Kasper Kaan Özden Kairinen
90′ Ola Brynhildsen
Vetle Winger Dragsnes
56′ Etzaz Muzafar Hussain
Magnus Nordengen Knudsen78′
90′ Magnus Wolff Eikrem
Thomas Lehne Olsen  89′
 82′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Gjermund Åsen  33′
Alexandro Marco Craninx Joostens
Knut-André Søyland Skjærstein
56′  80′ Eirik Hestad
Josef Brian Baccay
69′ Fredrik Vangstad Sjølstad
Philip Alexander Kolberg Slørdahl
56′ Emil Varhaugvik Breivik