Molde FK - Kristiansund BK 2-0 (2-0). Liga norweska - 1. kolejka Eliteserien

W starciu 1. kolejki norweskiej Eliteserien, które rozegrane zostało 9 maja, zespół Molde wygrał z Kristiansund 2-0 (2-0). Mecz na Aker Stadion obejrzało 600 widzów.

1. kolejka Norwegia - Eliteserien
2021-05-09 18:00 | Stadion: Aker Stadion | Widzów: 600 | Arbiter: Kai Erik Steen
Molde FK
Kristiansund BK
2
0
E. Andersen 21'
O. Brynhildsen 32'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań jedenastka Kristiansund wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter przyznał kartkę Flamurowi Kastratiemu z Kristiansund.

W 13. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Ohi Omoijuanfo nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Molde.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 21. minucie spotkania, gdy Eirik Ulland strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Fredrik Aursnes.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Etzazowi Hussainowi, zawodnikowi Molde.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Molde, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie wynik ustalił Ola Brynhildsen. Asystę przy golu ponownie zanotował Fredrik Aursnes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Kristiansund wyszedł w zmienionym składzie, za Erlenda Sivertsena, Flamura Kastratiego weszli Snorre Strand, Brynjólfur Willumsson. W 62. minucie za Sandera Kartuma wszedł Olaus Skarsem.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Molde: Ohi Omoijuanfo, Ola Brynhildsen, Eirik Ulland, na ich miejsce weszli: David Fofana, Björn Bergmann, Mathis Bolly. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Torgila Øwre, Aliou Colya zajęli: Faris Pemi, Pål Ulvestad. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Brynjólfur Willumsson z drużyny gości. Była to 86. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sander Erik Kartum62′
 32′ 77′ Ola Brynhildsen
Andreas Eines Hopmark
23′ Etzaz Muzafar Hussain
Torgil Øwre Gjertsen62′
 21′ 89′ Eirik Ulland Andersen
Flamur Kastrati12′ 46′
13′ (k.) 69′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
Olaus Jair Skarsem62′
77′ Björn Bergmann Sigurðarson
Pål Erik Ulvestad75′
89′ Mathis Bolly
Faris Pemi Moumbagna62′
69′ David Datro Fofana
Brynjólfur Darri Willumsson46′ 86′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Kristiansund pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Kristiansund w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.