Molde FK - Brann Bergen 4-0 (3-0). Liga norweska - 3. kolejka Eliteserien

W pojedynku 3. kolejki norweskiej Eliteserien, który rozegrany został 16 maja, drużyna Molde wysoko wygrała z Brannem 4-0 (3-0). Mecz na Aker Stadion obejrzało 600 widzów.

F. Aursnes 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań zespół Molde wygrał 21 razy i zanotował 19 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Molde w 29. minucie spotkania, gdy Ohi Omoijuanfo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Oli Brynhildsen.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Molde, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Fredrik Aursnes.

W 42. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ohi Omoijuanfo z Molde.

Drugą połowę jedenastka Brannu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristoffera Barmena wszedł David Wolfe. W 52. minucie Ola Brynhildsen został zastąpiony przez Eirika Ullanda.

W 53. minucie kartką został ukarany Ohi Omoijuanfo, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później Ohi Omoijuanfo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Molde, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Asystę zanotował Magnus Wolff.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Molde: Ohi Omoijuanfo, Magnus Wolff, Martin Bjørnbak, Eirik Hestad, na ich miejsce weszli: David Fofana, Emil Varhaugvik, Sheriff Sinyan, Magnus Retsius. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daoudy Bamby, Roberta Taylora, Kaspra Skaanesa zajęli: Filip Møller, Moonga Simba, Niklas Jensen. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Fredrikowi Aursnesowi z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Jon-Helge Tveita
81′ Martin Bjørnbak
Ole Martin Lekven Kolskogen
Stian Rode Gregersen
Vegard Valgermo Forren
Kristoffer Haugen
Ruben Kristiansen
 38′ 83′ Fredrik Aursnes
Kristoffer Barmen46′
82′ Eirik Hestad
Kasper Skaanes78′
52′ Ola Brynhildsen
Petter Dahle Strand
Etzaz Muzafar Hussain
Mathias Knutsen Rasmussen
68′ Magnus Wolff Eikrem
Robert Taylor70′
 29′, 42′, 53′ 53′ 67′ Ohi Anthony Kwoeme Omoijuanfo
David Møller Wolfe46′
81′ Sheriff Sinyan
Niklas Jensen Wassberg78′
68′ Emil Varhaugvik Breivik
Moonga Simba70′
52′ Eirik Ulland Andersen
Aune Selland Heggebø
Mathis Bolly
Filip Møller Delaveris70′
67′ David Datro Fofana

82′ Magnus Retsius Grødem

Drużyna Molde zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Molde przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Brannu w drugiej połowie wymienił czterech graczy.